Klima Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

2018-05-24 16:51:04

Değerli Altek Grup Ziyaretcileri Klima alırken dikkat etmemiz gerekenler Günümüzde ısınmak için odun, kömür, fuel oil sobaları, kalorifer kazanları yerine az enerji tüketen, diğer ısınma yöntemlerine göre daha temiz olan ve kullanım kolaylığı nedeniyle klimalar tercih edilmektedir.

Alacak Olduğunuz Klimaların bu kadar avantajlı olması bir çok klima üreticisinin ilgisini çekmiş ve her bütçeye uygun farklı özelliklere sahip klimalar üretilerek kullanıcılara sunulmuştur. Bu kadar çok çeşitlilikte ve özellikte üretilen klimaları satın alırken nelere dikkat etmeli, hangi özelliklerini ön planda tutmalıyız. Klima seçiminde dikkat edeceğimiz bir diğer önemli nokta da satış sonrası servis hizmetinin kalitesidir. Alacağımız klima markasının servis ağının geniş olması, arıza durumunda arıza kaydına mütakip 12 saat 24 saat içinde müdahale etme şartı bulunan marka ve model tercih edilmelidir.

Özellikle yaz aylarında aşırı sıcakların olduğu dönemlerde arıza yapan klimalar için servislerin gelmesi 1.5 haftayı bulabilmektedir. Bu nedenle alacağımız klima markasının servis hizmetini araştırmalı ve 24 saat maddesi olan markayı tercih etmeliyiz. Bu kadar özellik ve şartı göz önünde bulundurarak en ekonomik olan ve bütçemize en uygun klima markasını ve modelini tercih etmeliyiz. İhtiyacımız olan özelliklere öncelik vererek bu özellikleri barındıran, bilinen, tanınan, güvenilir ve ekonomik olan markalar tercih edilmeli ve bütçemizi gereksiz ve kullanmayacağımız özellikler için sarsmamalıyız.