Sayaç Kutusu

2018-06-09 09:28:15

Sayaç Kutusu

Su ya da elektrik sayaçlarını korumak için sayaçkutusu kullanmak gerekir. Sayaçlar ve sayaçlara gelen bağlantıları korumak için sayaç kutuları şarttır. Aynı zamanda estetik bir görüntü de sağlar. Bina içinde görünür haldeki sayaçlar çirkin bir görüntüye nende olur. Sayaç kutusu ile estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz. 

Dolap Seçenekleri

Sayaç kutuları sıva altı ya da sıva üstü olabilir. Sıva altı dediğimiz ürünler duvara gömme iken, sıva üstü olanlar ise çıkıntı halindedir. Sayaç kutusu bina içi görselliği korumak için idealdir. Mümkünse sıva altı olanlar değilse de sıva üstü olanlar tercih edilir.

Sayaç kutusu tek tip değildir ve çeşitleri vardır. Renk seçenekleri de oldukça çoktur. En çok karşılaşılan renk beyaz olsa da sarı, mavi, gri, yeşil, bordo ve daha pek çok renk bulunur. Bina içi dekorasyona uygun olarak renk seçimi yapılabilir. Sayaç kutusu sert plastikten yapılan dayanıklı bir üründür. Genelde sac malzemesinden yapılanlar tercih edilir. Daha dekoratif olmasını istiyorsanız mobilya olanları da vardır.