Su Sayacı

2018-06-11 09:48:12

Su Sayacı

Su akışının hızını ölçmeye yarayan cihazlar su sayacı cihazlarıdır. Ne kadar su tüketildiğini anlamak ve faturalandırmak için kullanılır. Akış yolu üzerinde takılan pervane sayesinde su aktıkça disk döner ve sayaç çalışır. Sensörlerle çalışan bu sistem o borudan akan su miktarını ölçecektir. Bu sayede her dairede ne kadar su tüketildiği anlaşılacaktır.

Özellikleri

Su sayaçları çalışma prensibi oldukça basittir. Ama işlevleri oldukça yüksektir. Yüksek güvenlikli çalışan bir sistemdir. Tüm tüketim bedelleri sayaç tarafından ölçülecektir ve kaçaklara fırsat verilmeyecektir. Her abone için bir sayaç takıldığından herkes kendi tüketim bedelini bilir ve öder. Bu sayede su sayacı hakkaniyetli bir ölçüm sağlar. Aboneler de ekranlardan tüketim miktarını kontrol edebilecektir. Böylece faturalarınızı teyit edebilirsiniz.

Avantajları

Su sayacı otomatik olarak çalışan bir sistemdir. Bu sayede kullanıcıların hata yapmasına izin vermezler. 7/24 kesintisiz olarak çalışır. Hatta akıllı sayaçlar dışarıdan müdahalelere karşı da duyarlıdır. Mesela sayaç kapağı sökülse sayaç bunu hafızaya kaydeder ve bu andan itibaren su kullanımına izin vermez.