Temiz Su Boruları

2018-06-07 08:14:27

Temiz Su Boruları

Su tesisatında içme ve kullanma suyunuzun çekilmesi için temiz su boruları kullanılır. Hijyenik ve dayanıklı olan bu borular çeşitli kalınlık ve özelliklere sahiptir. Böylece ihtiyaçlar doğrulturunda en uygun ürünler seçilebilir.

Boru Özellikleri

Temiz su borularıçeşitli çaplarda üretilir. Kullanılacağı yere göre borunun çapını seçebilirsiniz. Tazyikli su akımına karşı bu borularda basınca dayanıklılık özelliği mevcuttur. Esnek yapısı sayesinde basınca karşı koyar. Değişik çap ve uzunluk ölçülerinde üretilmeleri mümkündür. Organik ve inorganik asitlere karşı dayanıklıdır.

Oldukça hafif olan boruların montajı da kolaydır. Çürüme ve korozyona karşı dayanıklı oldukları için uzun ömürlüdürler. Yanıcı, parlayıcı, infilak edici olmadıkları için son derece güvenlidirler. Darbelere karşı dayanırlıkları yüksektir.

Kullanım Alanları

Temiz su boruları yer altı ve yer üstü sutaşıma sistemlerinde kullanıma uygundur. Tarımsal sulama sistemleri ya da elektrik ve haberleşme sistemlerinde kullanılabilirler. Kimyasal ve endüstriyel sistemlerde kullanımı mümkündür.

Temiz su borularının içinde kir, kireç tortusu gibi atıklar birikmez. Sağlıkla kullanıma uygun, hijyenik ürünlerdir.